(Foto) Soutěž - Hodnocení 1. kola

16. července 2011 v 15:59 | Gabriella |  Fotosoutěže
Tak, je to tu. Byla to sice fuška, ale zadařilo se. Tak si to užijte a přeji pěknou podívanou :)

Pro fotku, která se vám líbila nejvíce, můžete hlasovat v anketě.


1.Shelenie z blogu staninqa.blog.cz

Napsala o své fotce :


Hodnocení

 1. Metteorwa- Pohotově zachycený okamžik, bohužel tady už mi ty přepaly na tlapkách trochu vadí, podmínky mi nepřipadají už takové, aby se jim nedalo jednoduše vyhnout, stačilo by mírně změnit expozici, ale nevím jaké má autorka možnosti což se týče manuálního nastavení foťáku.

 2. Jitulka - Jůů, číča. Fajn foto do rodinného alba. Postrádám tam něco...ani nevím, jak to nazvat. Prostě něco, co by mě na té fotce fascinovalo. Možná, že kdyby tam byla kočička celá. Nevím, ale míca je to pěkná

 3. Gabriella - Číča je pěkná, o tom žádná, jen mi vadí přepal na předních tlapkách :)


2. VeR_=D z blogu verulaaa-v.blog.cz

Napsala o své fotce : Tahle fotka vyjadřuje to,co je na Ostravě krásné..Že není jenom "černá" jak každý říká..:))


Hodnocení

 1. Metteorwa - Bohužel je fotka podle mě zbytečně malinká. Kompozice vypadá celkem vyrovnaně, ale moc tam toho přece jen vidět není. Trošku mi chybí stíny, připadají mi vybledlé.

 2. Jitulka - Hezké, ale trošku to splývá. Navíc celkový dojem ruší lampa uprostřed. Chápu že tam tak prostě stojí a s tím se nedá nic dělat, jen by snad šlo najít jiný úhel pohledu ;). Značka napravo mi tam také zrovna nesedí.

 3. Gabriella - Vadí mi to,že fotka je příliš malá, tudíž jestli můžu doporučit posílat příště ve větším provedení, protože takhle toho není příliš vidět


3.Maruška
Napsala o své fotce : Prázdninové lenošení aneb s nohama křížem a rukama za hlavou.


Hodnocení

 1. Roztomilý námět :). Líbí se mi přirozené zarámování oknem (aspoň myslím že je to okno). I když, taky bych si s fotkou více pohrála, trochu mi tam chybí i světlejší tóny.

 2. Jitulka - Fotek s podobnou tematikou jsou stovky, a tak mě tahle až tak neuchvátila. Možná opět špatná volba fotky do tohoto kola. Asi by byla hezčí barevná. A když už tedy černobílou, tak bych ji nějak ozvláštnila. A také se mi nelíbí ten "rám" kolem dokola.

 3. Gabriella - Vytkla bych to, že fotka je moc tmavá ,ale jinak se mi líbí -


4.Teen z blogu I-am-not-only.blog.cz

Co napsala o své fotce: Ta fotka žádný zvláštní význam nemá, jen jsem zkoušela vyfotit šachy a ona tak nějak vznikla sama. Je hrozně jednoduchá, ale na šachovnici se hezky odráží světlo a celkově se mi zdá, že má zvláštní atmosféru, takže se mi bůhví proč strašně líbí.


Hodnocení

 1. Metteorwa na první pohled dost klasická kompozice, ale líbí se mi že každý hned pozná šachy, i když nevidí jedinou figurku. (snad jsem nespletla). Šachy jsou velice vděčným objektem. Někdo by mohl mít výtky vůči přepalu, ale což se týče černobílých fotek, není přepal jako přepal. Tady podle mého subjektivního názoru nejde o chybu, protože nezabírá velkou plochu a dává fotce a hlavně objektu na ní "lesk".

 2. Jitulka - Zajímavý detail. Ale nějak to ve mně nic neprobudilo. I když kompozičně je to zpracované hezky a rozhodně je to i originální námět. Líbí se mi i ostření ne na "předek" obrázku, ale středové ostření, které je fajn. Celkově fotka působí nemastně, neslaně. A vlastně ani nevím proč, protože co se týče techniky, je vyvedená dobře, jen možná škoda trochu škoda toho šumu.

 3. Gabriella Líbí se mi to. Mám takové fotky. Šachy vyloženě svádí k vyfocení :)


5.Karoll z blogu karol-dee.blog.cz

Napsala o svcé fotce : Když jsem si téma přečetla, hned jsem měla v hlavě představu černobílé fotky. Měl na ní být můj pes a měl tam vypadat k pomazlení, s úsměvem (hmmm) na pyscích a odlesky huňatého kožíšku...nicméně realita byla taková, že počasí bylo na upečení a z Leona kapaly ne zrovna roztomilé provazce slin. Tak jsem opustila svou představu a hledala novou, až vznikla fotka se zaostřením na vousek na nose a laxním pohledem psa.Hodnocení

 1. Metteorwa -Zajímavá a těžko luštitelná fotka, i když myslím že většina lidí snad pozná co na ní je. Připadá mi skoro abstraktní, ale osobně bych si více pohrála s kontrastem, vzhledem k tomu, že na fotce vlastně není žádný jasný objekt.

 2. Jitulka - Chmm, zajímavý detail. Jen by to možná chtělo obsáhnout větší plochu celého objektu. Každopádně ta fotka je hodně "šumivá", což jí také ubírá na kvalitě.

 3. Gabriella - Možná bych brala trochu větší detail, ale mylsím, že každý bude na první pohled vědět, co na fotce je. Jen je to na můj vkus trochu tmavé.


6.Dominica z blogu best-graphiic.blog.cz - se nezůčastňuje.


7.P.Itterheimova z blog bypetruna.blog.cz/

Napsala o svých fotkách :
Na první fotce jsem černou a bílou barvu pojala jako kontrast a jako metaforu - mají vyjadřovat špatnou x dobrou stránku povahy člověka; optimismus x pesimismus; smutek x veselost... Ruce pak mají znament také nucenou přetvářku a skrývaní pravých emocí.
Druhá fotka čistě náhodnou momentkou ze zoo. Vybrala jsem ji, protože mám ráda ty zebří pruhy, které jsou pro černobílou fotku jak dělané a zároveň, nevím jak pro ostatní, ale na mě osobně ten moment působí vtipně. :)

1. fotka


 1. Metteorwa -Moc pěkná práce. Což se týče nápadu, muselo být velmi náročné tohoto docílit, i když bych měla trošku výtky k pravému okraji. "Černý proužek" mě tam trošku ruší a prst mi připadá oříznutý trošku nešikovně. Ale to jsou vcelku hnidopišské chybky které dělá každý a velice často. (včetně mě samozřejmě)

 2. Jitulka -Asi nejzajímavější námět. Má to nápad, má to šmrnc, je to kvalitní. Jen bych tedy potom nechtěla tu barvu mýt dolů :).

 3. Gabriella Musím říct, že takhle fotka patří mezi ty, co se mi v tomto kole líbili nejvíc. Super nápad a dobré provedení.

2.fotkaHodnocení

 1. Metteorwa Zebří zadky jsou dalším z vděčných motivů :). Nic mi na ní zásadně neuráží, předpokládám že je focená v zoo a tam člověk má celkem omezené možnosti. I když to k tomu nepatří, jsem ráda že autorka natrefila zrovna na zebry grévyho, protože zadky klasických zeber stepních už jsou popravdě trošičku okoukané...ale každý si je rád vyfotí :).

 2. Jitulka -Opět námětově velice nápadité. Je to vtipná fotka, která nemá žádné technické nedostatky. Super nápady, jen tak dál.

 3. Gabriella- Miluju zebry, tudíž i kdybych chtěla kritizovat nemůžu. Právě naopak, nepokrytě ti závidím, že se ti to takhle podařilo vyfotit. Já mužu šmejdit kolem ohrady se zebrama třeba hodinu,ale oni si nikdy nestoupnou tak , abych byla spokojená :)


8.izabelle z blogu devastatus.blog.cz

Napsala o svých fotkách : Na fotkách je Rouna, shodou okolností taky soutěžící.

1.fotka - Metronom


Hodnocení

 1. Metteorwa - Na první pohled obyčejná fotka. Bohužel není pro líného, nebo netrpělivého pozorovatele. Líbí se mi v ní pohyb, který je na první pohled jasně zřejmý a hlavně, krásná ukázka volby kompozice. Pohled nejdříve přitáhnou jasná světla na stropě a vedou ho přímo k "podstatné drobnosti" a asi hlavnímu předmětu, kterého by si normálně nikdo nevšiml.

 2. Jitulka - Takovýhle typ fotek mám ráda. Nevím, jak to přesně nazvat, ale tyhle obrázky mají duši. Vyjadřují něco skutečného, co v člověku zanechá nějaký dojem a nutí ho, se zamyslet nad tím, co ve skutečnosti je ten skrytý význam. Líbí se mi i rozmazání a celková kompozice. Jen je trochu škoda "useklých" nohou lidí v pravé skupince. Zas chápu, že pokud to nebylo plánované focení, je těžké to vyfotit tak, aby byli všichni perfektně rozestaveni.

 3. Gabriella - Líbí se mi pohyb a taky to jako kdyby světo vyházelo z rukou slečny. Svým způsobem jako kdyby oan bylo to světlo.
2.fotka - Světla v metruHodnocení

 1. Metteorwa zajímavě pojaté prostředí, ale protože jsem puntičkářka, dala bych si příště více pozor a světla srovnala pečlivěji na horizontálu...nebo naopak světla nakomponovala diagonálně aby to bylo dynamičtější (i když je samozřejmě pravda že je fotka krásně srovnaná podle eskalátorů, světla jsou pro mne výraznějším prvkem). Kompozice jako taková mě v ničem neuráží, líbí se mi jak stropní světlo hezky rámuje "skorosiluetu" Navíc to jak je tmavá přímo svádí k pečlivějšímu zkoumání.

 2. Jitulka Také hezká fotka, jen je taková až moc temná. Chtělo si to pohrát s kontrasty a jasem o trochu více. Předpokládám, podle názvu fotky, že to mělo být zaměřeno na světla, což se povedlo. Mně by se ale více líbilo zaostření spíš na slečnu, která na fotce je.

 3. Gabriella - Celkově se mi fotka líbí, jen mi trochu vadí, že je tak tmavá. Ale je pravda, že světla krásně obkreslují siluetu.


8.Rouna z blogu levitatione.blogspot.com
1. fotka


 1. Metteorwa Moc zajímavá a dynamická fotka. Jedinou výtku mám k tomu, že mi připadá trošičku mdlá, vzhledem k tomu jak je "akční". Dala bych přednost povytažení úrovní a dosažení tak bílého i černého bodu, aby měla fotka lepší kontrast.

 2. Jitulka - Další fotka s nápadem. Mám ráda pohyb zachycený ve snímcích. Takže tomuto tleskám. Navíc to opět nutí k zamyšlení a ten plyšoň mi připomíná mýho plyšáčka, takže další plus :)).

 3. Gabriella - Opět se mi líbí pohyb, Jen je ztaková trochu nevýrazná.

2. fotka
Hodnocení

 1. Metteorwa -Moc se mi líbí linie domina ubíhajícího v "dálce", ale nebála bych se celou kompozici posunout více doleva, připadá mi že je tam zbytečné prázdno a kompozice by tak podle mně působila uceleněji. Možná bych zkusila natrefit na lepší světlo, protože jednotlivé kostky domina dost splývají. Ovšem prstíky tomu dodávají to správné napětí.

 2. Jitulka Námětově opět bohaté. Shodí ruka jednu kostičku domina a tím to celé sesype, nebo ne? Zamýšlecí fotky mám prostě ráda, a tohle je jedna z nich.

 3. Gabriella - Musím přiznat, že tahle fotka se mi líbí mnohem víc než první. Jen škoda, že kostky splývají v jedno.


Anie z blogu anceska.blog.czHodnocení

 1. Metteorwa - Fotit hmyz je fuška, ale občas se zadaří, stejně jako tady. Kompozice se mi líbí, i když okvětní lístky trochu pálí do očí.

 2. Jitulka -Fotka by to byla vážně hezká, kdyby nebyla tak moc přepálená, přeexponovaná, nedoostřená. Navíc opět zastávám názor, že hezčí by byla barevná, tudíž bych si ji nechala do některého z dalších kol. Ale expozičně je pěkná ;).

 3. Gabriella - Vytkla bych přepal na okvětních listcích, hodně to bije do očí, což je škoda, protože jinak se mi fotka moc líbí :)


11.Brabikate z blogu brabikate.blog.cz

Napsala o svých fotkách :
Labuť -Labutě jsou krásná a vznešená zvířata - jsou to takové elegantní dámy, které dodají šmrnc i těm nejošklivějším rybníkům. :-)
Rybník -Mám hrozně ráda fotky vodní hladiny... vypadá to pak, že jedno nebe je nahoře, druhé dole. Tentokrát se hnala bouřka a nebe bylo dramaticky zamračené a s tím rybníkem a linií jeho břehu vykouzlilo dle mého docela zajímavou atmosféru. :-)

1.fotka
2.fotka

Hodnocení

 1. Metteorwa - Labutím černobílá sluší :) I když je to středová kompozice která se ne vždycky hodí, kachničky to krásně rozbijou. Obvykle je lichý počet objektů upředňostnovám před sudým, oku je to tak nějak příjemnější (kachničku úplně vpravo nepočítám, myslím že je tam navíc, což by se dalo jednoduše vyřešit ořezem). Tentokrát mě tam ten přepal na labuti trošku ruší, ale už jsem labutě fotila také a vím že to je u nich věčný problém, pokud není měkké světlo.

 2. Jitulka -Nevím, fotka mě nijak zvlášť neoslovila. Ano, líbí se mi kompozičně-až na useklou kachnu vpravo, ale mnohem hezčí by byla barevná. Chápu, že vzhledem k zadání kola se tato možnost vylučuje. Tím pádem bych si trochu pohrála s kontrasty. A pokud se tedy hodnotí i technická stránka fotek-labuť má přepálená záda.

 3. Gabriella - Jediné co bych vytkla je to, že bych ořízla tu kachničku na pravé straně a trochu mi vadí ten přepal. Ale jinak je vážně pěkná.


Hodnocení

 1. Metteorwa - Tahle fotka je celkem vyrovnaná a oku příjemná. Líbí se mi že horizont není na středu. Docela by mě zajímala verze bez levého okraje, kde se stromy díky perspektivě blíží až k hornímu okraji, osobně mi tak fotka vyvolává pocit jako by přepadala doleva.

 2. Jitulka -Tahle fotka už je lepší. Líbí se mi odraz ve vodě. Jen by to opět chtělo trošku zajímavější úpravu. A co se týče té černobílé-to samé jako v předešlém hodnocení, myslím, že by byla hezčí barevná, kde by vynikly barvy vody i oblohy.

 3. Gabriella - Musím říct, že tuhle fotku, bych spíš chtěla vidět barevnou, což však neznamená, že by se mi nelíbila. líbí, hlavně odraz ve vodě.

12. GreenS* z blogu http://more-talking.blog.cz

Řekla o své fotce : Ačkoliv fotka nevypadá černobílá, ale zdání klame. Obarvila jsem pouze ten mangan (snad neva) :)
Fotka vyjadřuje osamělost, rozpustilost, klid po párty.Hodnocení

 1. Metteorwa -Pěkná a propracovaná fotka. Líbí se mi i to, že je částečně ořízlá, protože tak nechá diváka aspoň na chvíli neklidného. Růžová mě tam trochu ruší, ale jenom proto že zadání byla černobílá a já nevím, jestli to není trošku v rozporu.

 2. Jitulka - Láska na první pohled. Tahle fotka nemá podle mě chybu. Je zajímavá jak tematicky, tak kompozičně, a nutí diváka k zamyšlení, což mám u fotek ráda. Perfektní je také odraz skleničky. Kdybych to bodovala, dala bych plný počet :)

 3. Gabriella - Zadání sice bylo černobílá fotografie, ale musím říct, že tahle fotka patří mezi ty, která se mi líbí úplně nejvíc :) Svým způsobem je to jen detail, který však dělá hodně. Zkoušela jsem si ji hodit do černobílé a musím přiznat, že bez toho růžového by sice byla pěkná, ale až ne tak :)


13.Terka z blogu foterka.blog.cz/

1.fotka- Dareček


Hodnocení

 1. Metteorwa -Příjemná fotka. Trošku mi vadí příliš těsná mezera mezi pejskovou hlavou a horním okrajem, ale asi to tak je kvůli stínu, aby nebyl useklý. V takovém případě by stačilo udělat krok zpátky, jenže nikdo nemůže vědět, jak pejsek u focení spolupracoval.

 2. Jitulka - Ale ne! Takový smutný kukuč nemám u pejsků ráda. Opět zamýšlecí fotka. Nad čím asi tak dumá? Jen je ta fotka přeexponovaná, což jí maličko ubírá na kvalitě.

 3. Gabriella - Jak smutně kouká, ale je pěknej a nemůžu nic vytknout :)

2.fotka -TýnkaHodnocení

 1. Metteorwa -Opět příjemná a vcelku přemýšlivá fotka. Líbí se mi měkké světlo které manekýně svědčí.

 2. Jitulka -Pěkné, ale hezčí by byla barevná, kde by vynikly barvičky. I když takhle černobílá působí tak nějak melancholičtěji. Co se týče technické stránky, chtělo by to více kontrastu a méně přepálenou oblohu.

 3. Gabriella - Mám ráda takové fotky. jako yb tam stála a na něco čekala. Působí na mě melancholicky.


14.Žabina z blogu cokoladova-zabka3.blog.cz

Napsala o svých fotkách : Posílám fotky z Třince
1. fotka


Hodnocení

 1. Metteorwa -Krásně zachycený "oblak", i když osobně bych to vzala spíše na výšku, už jenom kvůli výšce komínů, který se do záběru nevešel. I za cenu toho, že by se vyseparovalo okolní prostředí a na fotce zůstal pouze komín s "oblakem", sice by to bylo v celku minimalistické, ale mě se tenhle typ fotek líbí.

 2. Jitulka - Zajímavé téma, líbí se mi. Ovšem ztvárnění fotky trošku pokulhává. Lepší by bylo fotit objekt spíš na výšku, abychom se vyhli rušivé stavbě v pravém dolním rohu. A opět by to chtělo si pohrát s úpravou.

 3. Gabriella - Vadí mi jak je to nahoře u komínu useklé, jde vidět, že se ti tam vešel jen tak tak. ¨Lepší by to bylo na výšku. Líbilo by se mi to mnohem víc.

2.fotkaHodnocení

 1. Metteorwa - Dramatická a dynamická fotka, líbí se mi popravdě mnohem víc, než předchozí od autorky. Jediné co mě ruší je větev v levém horním rohu, ale je pochopitelné, že se stromem toho moc nenaděláte, nevím jaké byly podmínky v okolí na základě kterých by se dala větev šikovně vynechat

 2. Jitulka - Opět zajímavé, jen trošičku nešťastně kompozičně vyřešené. Strom v levém horním rohu celkovou fotku ruší, ale chápu, že to asi nešlo vyfotit jinak, prostě tam byl a hotovo :).

 3. Gabriella - Vadí mi tam ta větev, ale co se dá dělat. Fotka s emi však líbí víc než ta předchozí :)

15.Marless z blogu crazy-button.blog.cz/

Napsala o svých fotkách : Jsou to dvě fotografie z Londýna . Je to pohled z London Eye.

Hodnocení

 1. Metteorwa -Docela zajímavá fotka. Líbí se mi hlavně kontrast.

 2. Jitulka - Pěkné "panorama". Jen by se mi fotka asi líbila více, nebýt toho předního mostu. A také je to celé maličko nakřivo. Ale co se týče fotky, nemám větších výhrad, je to povedená práce.

 3. Gabriella - Jediné co bych vytkla, že je trochu nakřivo, ale jinak se mi moc líbí!

2. fotka
Hodnocení

 1. Metteorwa -Tahle fotka se mi líbí o něco víc než předchozí od autorky. I když se to nezdá, mě připadá prostorovější a má jasně stanovenou dominantu.

 2. Jitulka -Tady je to focené přes okno, že? Je tam vidět odraz. Je to trošičku nakřivo a také možná až moc překonstrastované. Ale jinak opět povedená fotka budovy.

 3. Gabriella - Nemám, co bych vytkla. Povedla se.


  Celkové hodnocení od Pistácie :

  Popravdě, je těžké hodnotit. A ježtě těžší je to hodnotit jako celek. Musela jsem si ty fotky prohlídnout tolikrát. Na některé jsem se i musela chvíli zadívat. Opravdu musím říct, že se holky překonaly a vyfotily skvělé a moc povedené kousky. Mám více tipů, které se mi líbí stejně a pak pár fotek, které zase méně, ale nemůžu říct, že některá je úplně špatná.
  Každá má svůj nápad a svojí originalitu.
  Když bych měla vyzdvihnout ty nejpovedenější, tak pro mě je to asi GreenS*.
  Jestli tu fotku fakt fotila sama, tak klobouk dolů, a krásné, jak do toho vložila i ten malý barevný prvek.
  Moc hezké.
  A poté další úžasné jsou Teen a izabelle.
  Nevím čím, ale tak nějak mě i tyhle fotky oslovily a jsou opravdu povedené a skvělý nápad téma na fotku :)
  a naposledy bych asi zminila Marless :) a ty fotky města, hlavně ta druha fotka, s tou oblohou, nádhera :) povedené, skutečně.
Ps: Omlouvám se hrubky, háčky a čárky, nemám čas to po sobě ani ostatních kontrolovat.

Zadání 2. kola bude zítra!

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 16. července 2011 v 16:01 | Reagovat

ta kočička je nádherná :-)

2 PoPčA_"_ PoPčA_"_ | Web | 16. července 2011 v 16:02 | Reagovat

Skvělé :D

3 Lucc Lucc | Web | 16. července 2011 v 16:03 | Reagovat

hezké fotky

4 kyticka10 kyticka10 | Web | 16. července 2011 v 16:05 | Reagovat

Ahojky
Jak se máš ?
Co děláš ??
Hezký blog :-)

PS:odepiš mi na blog děkuji

5 Dý | Web | 16. července 2011 v 16:10 | Reagovat

Jde jenom těžko rozhodnout, která je nejkrásnější.. :)

6 Teen Teen | Web | 16. července 2011 v 16:16 | Reagovat

Na hodnocení jsem se těšila a konečně ho tady mám. Jsem spokojená a řekla bych, že se většina fotek opravdu povedla. Mně se nejvíc líbí asi ta od GreenS*. :)

7 Aymee Aymee | Web | 16. července 2011 v 16:34 | Reagovat

Tu to nevyzerá na úplne amatérsku súťaž, niečo áno, niečo nie. Ja som si vybrala svoje favoritné fotky ale nedalo sa mi rozhodnúť, ktorú ako jedinú vybrať :D myslím že dosť škoda ale aspon napíšem, ktoré sú tie favoritné pre mňa: páčili sa mi obe fotky od -P.Itterheimova, velmi ma zaujali, aj keď pomaľované tváre sú dosť využívané, tu sa mi páčil ten nápad s ústami, to som ešte nikde nevidela a dosť ma to zaujalo, k tej druhej, tiež nemala chybu, fotky so zebrími zadkami sú celkom pekné ale väčšinou je tam tých zebier menej ale tu ich je dosť, to sa mi na tom páči :) A druhý autor je -izabelle, tu ma viac zaujala fotka prvá, má viac to čaro mestských fotiek, tie veľmi neobľubujem ale táto ma pekne zaujala, je na nej čo skúmať a to je dobre :)

8 Eluany Eluany | Web | 16. července 2011 v 16:40 | Reagovat

Podľa môjho názoru sú najlepšie:
fotky od P.Itterheimova,
1. fotka od Izabelle (ten skrytý význam!),
GreenS*.
Ale bohužiaľ som mohla zahlasovať iba za jednu jedinú.

A treba pochváliť porotkyne, ich hodnotenia sú na úrovni a súťažiaci si mohli vypočuť nejednu dobrú radu :)

9 Eluany Eluany | Web | 16. července 2011 v 16:45 | Reagovat

A Gabriella, ak by sa niekedy na blogu konala súťaž v kresbe/maľbe, určite by som sa chcela zúčastniť (buď ako súťažiaci alebo ako porotkyňa, keď je to možné :P).

10 Dragell Dragell | Web | 16. července 2011 v 16:51 | Reagovat

mě osobně zaujala nejvíce fotografie od izabelle a to hned ta první ;)

11 Brabikate Brabikate | Web | 16. července 2011 v 19:04 | Reagovat

Moc děkuji za konstruktivní kritiku, hlavně Metteorwě - to s tím lichým počtem objektů jsem ještě neslyšela, ale když se nad tím zamýšlím, tak to tak vážně nejspíš bude! :-)

Jinak, co se týče ostatních - některé ty fotky jsou opravdu skvělé, nejvíc se mi líbí fotka, kterou nafotila P.Itterheimova - ta první.

12 Shelenie Shelenie | Web | 16. července 2011 v 20:23 | Reagovat

Čakala som, že to bude súťaž amatérov, ale ako vidím, holky milo ste ma prekvapili. A som aj rada, že nepatrím medzi favorizovaných, pretože sa riadim heslom že jednotka má príliš blízko k nule. Nechcem sa tím ľutovať a ospravedlňovať, jednoducho to tak beriem :)
Mojimi najväčšími favoritmi sú určite Marless s prvou fotkou, pretože vyjadruje akýsi nostalgický záber realistického objektu a to je niečo, čo sa mi na fotkách páči.
Ďalej je to určite GreenS* a P.Itterheimova, za nápad a originalitu, ktorá ma nútila sa dokonca poobhliadať po inetrnete či fotky náhodov nie sú ,, kradnuté". Ale to je len dobre. Fotky tých, čo som nespomenula, sa mi tiež páčili a vybrať najhoršiu je nemožné. Teším sa na nové zadanie a dúfam, že si zlepším dojem :)

13 Roofi* Roofi* | Web | 16. července 2011 v 21:57 | Reagovat

vsechny jsou opravdu krasny, ale mam favorita :P c. 7 :]

14 Marless Marless | Web | 16. července 2011 v 22:16 | Reagovat

Jojo, moje druhá fotka byla focená přes sklo - ty kabinky na London Eye.. Celkem mě to štvalo, na většině fotek z oka byl vidět odlesk..

15 Luczynka Luczynka | Web | 17. července 2011 v 0:54 | Reagovat

No sakra, některý jsou fakticky strašně povedený:-)

16 rouna rouna | Web | 17. července 2011 v 0:59 | Reagovat

Děkuji porotkyním za hodnocení ) Těším se na zadání dalšího kola.

17 Veronika Veronika | Web | 17. července 2011 v 9:56 | Reagovat

Páni, všechny jsou tak strašně hezký :)

18 TigresSinai TigresSinai | Web | 17. července 2011 v 12:54 | Reagovat

Naozaj originálne fotky. Nechcela by som byť na mieste, kde by som musela vybrať jedného víťaza, lebo všetky diela majú svoju krásu (:

19 P.Itterheimova P.Itterheimova | Web | 17. července 2011 v 14:26 | Reagovat

Páni, velmi všem děkuji za hlasy (a porotkyním za dobré hodnocení). Nečekala jsem, že se bude tak líbit :) Osobně se mi více líbí první fotka od izabelle, čekala jsem, že nejvíce hlasů bude mít právě ta :)

20 Jasmína Jasmína | Web | 17. července 2011 v 14:44 | Reagovat

Všechny jsou tak krásné.. :)
Ale nejvíc se mi líbí ta P.Itterheimové ;D, takže, hlasuji pro ní! ( 1. fotka!)

21 Pazzo Pazzo | Web | 17. července 2011 v 15:01 | Reagovat

Fotky se fakt povedly!! =o)

Číča je pěkná (až na ten lehkej přepal na tlapkách...), zebří zadky jsou dobrý =oD, slečna na schodech je zajímavá =o), továrna se mi taky líbí, sklenička je úžasná, ale i přesto jsem se rozhodla dát hlas slečně s černobílym obličejem ;o)

22 izabelle izabelle | Web | 17. července 2011 v 15:43 | Reagovat

Tý jovka, já sem úplně šokovaná. Děkuju za zhodnocení a ohlas hlavně ))

23 Karoll Karoll | Web | 17. července 2011 v 16:19 | Reagovat

jsem trochu zmatená ze svého hodnocení: jedna říká větší plochu objektu, druhá porotkyně větší detail...jestli to chápu správně, tak si to protiřečí :D :D :D Jasně, každý má jiný vkus ;) proto je taky více porotců, že? :) jinak se vůbec divím, že ta moje fotka není totální propadák, jen mi stačí číst jména soutěžících... :D
Osobně mě oslovily šachy a potom ten kouř od Žabiny.. .:)

24 Metteorwa Metteorwa | Web | 17. července 2011 v 18:00 | Reagovat

[23]:
To je celkem běžné, že se vždy neshodneme, nebo se každá u stejné fotky zaměříme na něco jiného. Je dobře, že nemůžeme být ovlivněné hodnocením té druhé ;)

25 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 17. července 2011 v 18:50 | Reagovat

páni, přihlásili se ti sem vážně šikovní lidé. každá fotka má něco do sebe, každá je svým způsobem výjimečná a originálně provedená. těším se na příští portréty.
chtěla bych pochválit hodnocení metteorwy, je vidět, že ve focení není nová.
co mě trochu rozčilovalo bylo hodnocení Jitulky, když jsem už asi u 4. fotky četla, že by byla hezčí barevná. chápu, že je to její názor, ale zadání bylo černobílé a já věřím, že si soutěžící dobře rozmysleli, kterou fotku pošlou a prostě ji poslali. tak bych neustále neříkala, že by byla hezčí barevná...toť můj názor...

26 Žabina * Žabina * | Web | 18. července 2011 v 13:47 | Reagovat

[23]: jee, díky :))
děkuji i porodkyním, myslím, že ve všem máte pravdu, akurát s tím stromem se to fakt nedalo :/

27 Jitulka シ Jitulka シ | Web | 18. července 2011 v 20:22 | Reagovat

[25]: Jasné, každý máme nárok na svůj vlastní názor. Zadání bylo jasné, osobně bych volila jinak, ale není to na mně. Říkám to tak, jak to vidím a co si myslím. Od toho je víc porotců a divácká anketa, aby to bylo co nejobjektivnější ;).

28 GreenS* GreenS* | Web | 22. července 2011 v 15:09 | Reagovat

Oh, děkuji za hodnocení :)
Jinak ostatní fotky jsou úžasné :-)

29 Elisis Elisis | Web | 10. srpna 2011 v 15:27 | Reagovat

Fotografové už mají nejspíš nějaké ty zkušenosti a originální nápady. Ve  většině případech souhlasím s porotkyněmi ;) Fotky jsou vážně pastva pro oči, některé přímo nutí k zamyšlení :)
Jdu se mrknout na další kolo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama